Ova stranica koristi kolačiće koje u svakom trenutku možete kontrolirati postavkama u vašem internet pregledniku

Ako ne promijenite postavke preglednika slažete se s korištenjem kolačića Vise o kolacicima

Razumijem i prihvacam

Kad vlast ne zna da je vlast

Korisnička ocjena:  / 7
LošeNajbolje 

okmgvTri mjeseca nakon konstituiranja malološinjsko Gradsko vijeće sastaje se na prvoj redovnoj sjednici. Prva, a izvanredna sjednica održana bespotrebno može se objasniti početnim nesnalaženjem nove vlasti. No održavanje besmislene i bespotrebne izvanredne sjednice i najavljeni dnevni red prve, nazovimo je, normalnom sjednicom, pokazuju da se nova vlast s Akcijom mladih u osobi predsjednika Vijeća Marija Okmažića uopće ne snalazi. Na žalost, čini se da se ne radi o početnom nesnalaženju, već o trajnom problemu 

Izvršna vlast – predstavnička vlast 23:0
Najavljeni dnevni red sastoji se od 23 točke i sve su predložene od strane gradonačelnice. Manje više, sve su to točke tehničke prirode nametnute obvezama koje gradonačelnica ima prema statutu i zakonima. Jedina točka koja se odnosi na nešto suštinsko je prijedlog odluke o uvođenju Riznice, ali i ona je prijedlog gradonačelnice prema obvezi iz Zakona o proračunu, odnosno jednog pravilnika koji iz njega proizlazi. Dakle nakon tri mjeseca postojanja nova vlast nema niti jednu jedinu svoju točku dnevnog reda! Ta činjenica nameće pitanje znači li to da nova vlast nema nikakvih ideja što raditi ili pak da ideja ima, ali ih ne zna artikulirali i ponuditi Vijeću na usvajanje. Što god od toga bilo, krajnja posljedica je da praktički nema nove predstavničke vlasti u Gradu Malom Lošinju. Vlast je u rukama izvršnog tijela koje radi tako kako radi. A tako kako radi sad, radit će nesmetano i dalje. Po svemu sudeći, sljedeće četiri godine ovaj Grad će biti osuđen na upravljanje površnog i voluntarističkog tijela izvršne vlasti bez nadzora predstavničkog tijela građana koje postoji tek formalno. Dakle, imat ćemo neograničenu izvršnu uz ograničenu predstavničku vlast. Bit će ovo ubojita kombinacija kojom će ovaj Grad biti osuđen na još četiri godine nazadovanja i propadanja. 

Postizborna anketa za političko samozadovoljavanje
Da tvrdnje o nepostojanju ideja, programa i bilo kakvih planova nove vlasti - pored činjenice da ni nakon tri mjeseca nije u stanju predložiti niti jednu točku dnevnog reda - nisu zlonamjerne tlapnje najbolje govore objave na Facebook profilima Akcije mladih i predsjednika Vijeća. Tako u zadnjoj objavi u subotu popodne nude građanima anonimnu anketu kojom žele saznati koji problemi tište građane. Takva anketa i pitanja četiri mjeseca nakon izbora pokazuju da je Akcija mladih izišla na izbore ne znajući koji problemi tište građane, nisu uspjeli saznati u tri mjeseca obnašanja vlasti, pa tek sada traže odgovore. Normalan politički proces jest imati ideje i zacrtati ciljeve koje se žele ostvariti te ih izbornim programom ponuditi građanima na izborima i iskazati volju za ostvarenjem tih ciljeve dolaskom na vlast. U slučaju lošinjske vlasti, barem kod Akcije mladih, taj proces je gotovo alanfordovski naopak.

Prvo je iskazana želja za dolaskom na vlast, a kad je želja ispunjena pokušava se dokučiti što bi trebalo raditi. U svojoj anketi(ci) Akcija mladih pita građane stvarno samo tri pitanja; koji su najveći problemi; koji su problemi o kojima se ne priča javno; što biste promijenili da možete odlučivati. To je možda imalo smisla pitati građane prije izbore, a ne kad se došlo na vlast i kad treba izvršavati izborna obećanja. Iz ove ankete proizlazi da ovaj dio vlasti nema pojma o svom Gradu i problemima koji tište građane.

Nejasna je i svrha zadnjeg pitanja o ocjeni rada gradske vlasti u zadnjih nekoliko godina – četiri mjeseca nakon provedenih izbora na kojima su građani ocijenili tu vlast! Istraživanje mišljenje građana o kvaliteti vlasti koju su upravo o smijenili na izborima može poslužiti samo za političku masturbaciju anketara. Bilo bi pametnije da je Akcija mladih pitala građane što misle o njima, o sadašnjoj vlasti i očekivanja od izabranih vijećnika. Također je nejasno kako će i za što koristiti rezultate ankete koji će govoriti o (ne)zadovoljstvu anonimnih građana prethodnom vlasti. I kakvu korist od toga može imati Akcija mladih.

Kad Okmažić sabotira Okmažića
Da nova vlast na čelu s Akcijom mladih nema predodžbu o problemima Grada i građana nakon četiri mjeseca i nakon objave ove ankete postaje sve jasnije. Ali druge javne objave Akcije mladih i predsjednika Vijeća Okmažića pokazuju da nedostaju i sposobnosti, ali i znanja. Ne znaju predložiti niti tehničke pojedinosti koje žele i koje bi kao nositelji vlasti mogli provesti odmah.

Poznato je da žele objavu registra nekretnina i osnivanje mjesnih odbora, ali premda su na tome radili godinu i pol dana u oporbi, pa i cijelo ljeto, iako su izradili prijedloge pa i više verzija prijedloga odluka, iako su proveli i javno savjetovanje za odluku o osnivanju mjesnih odbora u Malom Lošinju, nisu uspjeli te točke ni uvrstiti u dnevni red! Dnevni red inače određuje predsjednik Vijeća. Isti predsjednik Vijeća Okmažić je mogao optuživati prethodnu vlast za opstrukciju osnivanja mjesnih odbora ali danas kad je on vlast, a osnivanje mjesnih odbora nije na dnevnom redu, optužuje sam sebe za za nesposobnost. Slavodobitno je 15. srpnja objavio da je njegov prijedlog osnivanja mjesnih odbora upućen u proceduru odnosno javno savjetovanje. Nakon završene javne rasprave, iako sjednice zakazuje i dnevni red određuje sam Okmažić, prijedloga odluke o osnivanju mjesnih odbora još nema pred Vijećem. Za to može biti krivac samo vlast, a vlast je – gle čuda – sam Okmažić.

Registar zvan čežnja
Akcija mladih želi i nešto s registrom nekretnina, ali iz njihovih prijedloga nije jasno žele li osnovati registar nekretnina ili ga tek žele javno objaviti, a to su dvije sasvim različite stvari. Dakle, po svemu sudeći, Akcija mladih nešto želi s registrom nekretnina ali ne zna točno što želi. Kao što ne zna što bi točno s registrom nekretnina, logično je da tako ne zna ni kako doći do toga što želi. Ako ne zna što točno želi. Iako su u AM izradili dva potpuno različita prijedloga o registru gradskih nekretnina niti jedan prijedlog se ne nalazi na dnevnom redu sjednice Gradskog vijeća. Za to nije krivac prethodna vlast nego sadašnja vlast i – ponavljam opet – gle čuda, vlast je sam Okmažić. Kako to, kako to... jel moguće da netko me sabotira...

Istina je da netko opstruira Akciju mladih u nastojanju da nešto naprave s registrom. Ali Akciju mladih opstruira baš Akcija mladih. Opstruiraju sami sebe svojim neznanjem i neshvaćanjem da su vlast. Da vlast stvarno ne shvaća da je vlast najbolje govori objava Akcije mladih dan prije nego li će predsjednik Vijeća inače iz redova Akcije mladih utvrditi dnevni red i sazvati Vijeće. Citiram zanimljivi dio FB objave od 14. rujna:

...Sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama, Grad ima obvezu naš prijedlog uputiti u javno savjetovanje i raspravu na Gradskom vijeću. Svako odgađanje ili blokiranje tog postupka predstavlja kršenje zakonskih obveza i uskraćivanje prava javnosti na informaciju.
Nećemo dopustiti da se ova ideja sabotira ili da se građanima uskrati pravo na transparentnost. Tražimo da Grad postupi po zakonu i omogući ono što pripada vama; potpuni uvid u gradsku imovinu..."

Akcija mladih ni četiri mjeseca nakon izbora i tri mjeseca nakon konstituiranja još ne shvaća da je „Grad" Gradsko vijeće čija većina jest vlast u Gradu Malom Lošinju. Sazivanje sjednica, sastavljanje dnevnog reda i donošenje odluka su u rukama većine odnosno vlasti. Nikakva izvršna vlast ili gradska uprava ne može ograničiti tu vlast. Nitko na ovom svijetu ne može zabraniti Okmažiću i ovoj vlasti da svoju točku uvrsti u dnevni red i da ju izglasa. To ne može spriječiti ni Ustavni sud, ni Vlada RH, a ponajmanje gradonačelnica ili jedina pročelnica u gradskoj upravi.

Ovu sadašnju vlast koju personalizira predsjednik Vijeća Okmažić ograničava tek nesposobnost i neznanje. Uz takvu vlast i izvršnu vlast kakvu ima Grad Mali Lošinj jasno je da će građani morati sačekati još četiri godine za rješavanje ključnih problema zbog kojih Lošinj propada a stanovništvo drastično opada. Utješno je što će to vrijeme brže proći uz zabavne sjednice Vijeća koje nas očekuju.

Komentari: 

513 # OpozicijaJerko 2025-09-20 20:37
Sreća da je mali nadobudni elitist ušao u vijeće. Njegov doprinos je nemjeriv. Kučićka se trese od muke kad on zine
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
216 # Gdje suSDP 2025-09-20 20:51
Zašto svi pričaju o Akciji. Njihova nepismenost je već odavno utvrđena. Neznanje kojim se diče je bila poznata činjenica i u prošlom mandatu kad je Okmažić klizećim startom uletio i u out izbaciio Kajkaru koji je trebao naslijediti Lidiju Bandalo, pa se ponašao i lupetao kao da je na raznim šarenim tableticama. Pitanje se nameće i što je sa MF koji je trebao biti vođa nove vlasti, odnosno (o)pozicije. Ispede da vijeću najviše fali notorni Rudi koji je tukao ravno u čelo. Ni Jović kojeg su škartirali mladi komunisti ne bi škodio u ovom sazivu. Uglavnom Akcija i njen Mario O. su čisti DEVA. Kvazi opozicija Ane Kučić
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
216 # Akcionari- Dioničari mladihZna li se? 2025-09-20 20:59
Može li netko, pa makar iz te stranke objasniti temeljem čega je MO izabran za predsjednika vijeća, kao četvrta politička opcija po snazi. Držw li koga u šaci? Dilaju li nešto? Ima li predsjenik neke specijalne vještine? Ima li predsjednik neko posebno obrazovanj i koje?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
172 # PoljubiŽabu 2025-09-21 05:22
Citat Zna li se?:
Može li netko, pa makar iz te stranke objasniti temeljem čega je MO izabran za predsjednika vijeća, kao četvrta politička opcija po snazi. Držw li koga u šaci? Dilaju li nešto? Ima li predsjenik neke specijalne vještine? Imali predsjednik neko posebno obrazovanj i koje?
Pozelenjet ćete od ljubomore! Možda je izabran da napokon netko i kaže 2-3 suvisle rečenice a ne samo da se vladajućima uvlači u gu***
Svi biste vi samo svoje uhljebljivali poparoli NE TALASAJ
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
318 # Nesuvislo talasanjeGost 2025-09-21 07:26
Pa je li već izgovorio koju suvislu rečenicu? Ja je nisam ni čuo ni pročitao.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
218 # Viški boj za višku vodu: Komižani i Višani ustali protiv otimačine viškog vodovoda"gost 2025-09-21 12:46
Citat Zna li se?:
Može li netko, pa makar iz te stranke objasniti temeljem čega je MO izabran za predsjednika vijeća, kao četvrta politička opcija po snazi. Držw li koga u šaci? Dilaju li nešto? Ima li predsjenik neke specijalne vještine? Ima li predsjednik neko posebno obrazovanj i koje?
To trebaš pitati onih osmero koji su ga izabrali. Netko naivan bi pomislio da ga nije izabrala Anina HDZ-ovska petorka . Ali već na prvoj, izvarednoj sjednici GV vidjelo se da većina od osam nehadezejaca u GV zaista nisu vlast, ali ni oporba, nego marionete "Vaše Ane". Za njezin prijedlog odricanja od vlastitog vodovoda podržalo je pet glasova HDZ-a i Frankovićevih četiri s još dva nehadezeovska vijećnička glasa (ukupno 11). S preostala dva glasa Akcije mladih protiv pripajanja krčkom vodovodu odglumljena je oporbenost u ovom bezličnom Gradskom vijeću. Ni na sutrašnjoj sjednici neće biti oporbenog poštenja ni da odbije verificirati bezsadržajni zapisnik s izvanredne sjednice. A ni toliko poštenja da podsjeti na jučerašnju vijest "U Visu upravo traje prosvjed za upravljanje vodom koju im državne vlasti žele oteti. Stotine Komižana i Višana okupilo se na viškoj rivi. Nose transparente s prigodnim porukama. Bilo bi bolje da ih je i više, no neki imaju važnijeg posla od borbe za vodu, pa su zabavljeni ispijanjem kave po štekatima ili ispijanjem piva uoči utakmice Hajduka. No dirljiva je bila podrška posade trajekta koji je u znak podrške trubio dok je isplovljavao za Split."
facebook.com/.../...
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
012 # Pitanje gradonačelniciTaratok 2025-09-22 10:09
Jedan od tih nehadezeovskih glasova koji čine većinu u GV bio je i Jerko Kušeta koji je gorljivo podržavao isporuku cresko-lošinjsk og vodovoda Krčanima. Možda bi on u ime većine GV trebao na današnjoj sjednici podsjetiti gradonačelnicu na njen poziv da joj se podari i treći mandata i upitati što je osim isporuke vodovoda krčkom poduzeću u ovom mandatu još isporučila.
volim-losinj.org/.../...
Tada nam je poručila: Drage sugrađanke i sugrađani, Pred nama je drugi krug. Dvije vizije, jedan izbor. Izbor o tome tko će voditi naš grad odgovorno, predano i s razumijevanjem života na otoku. Posljednjih godina pokazali smo da znamo što znači raditi slušati, graditi i biti tu u svakom trenutku. Ne obećavati, već isporučivati, ne dijeliti, već okupljati. U nedjelju 1. lipnja biramo smjer. Pozivam vas da zaokružite broj 1 za stabilnost, za kontinuitet i za Lošinj koji znamo i koji volimo. Ja sam Ana Kučić i vjerujem u ono što stvaramo zajedno. Ana svoja i naš a.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
09 # Isporuka molbegost 2025-09-22 12:19
Citat Taratok:
Ne obećavati, već isporučivati,
Pri kraju ovih ljetnih nazočenja na fejsu je svoja i naša Ana stigla napisati "Danas smo prema Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture uputili molbu za nastavak i proširenje pilot projekta „Projekt za trajekt“. Zanima me zašto je napisala ono "prema Ministarstvu" kad bi bez toga bilo i dovoljno, ali i ljepše rečeno; ""Danas smo Ministarstvu mora ... uputili molbu ..."
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
09 # talijanizacija Lošinja na mala vrataNikola 2025-09-22 14:25
Citat gost:
Citat Taratok:
Ne obećavati, već isporučivati,
Pri kraju ovih ljetnih nazočenja na fejsu je svoja i naša Ana stigla napisati "Danas smo prema Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture uputili molbu za nastavak i proširenje pilot projekta „Projekt za trajekt“. Zanima me zašto je napisala ono "prema Ministarstvu" kad bi bez toga bilo i dovoljno, ali i ljepše rečeno; ""Danas smo Ministarstvu mora ... uputili molbu ..."
Zato jer je to tzv. talijanski hrvatski.
Ili je osoba nepismena, ili je osobi koja je to napisala materinji jezik talijanski.
Bit će da je ovo drugo.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj

Dodaj komentar

Komentari koji nemaju veze s temom članka uz koji su uneseni bit će uklonjeni. Za unos "off topic" komentara mogu se koristiti stranice SVAŠTARA 2, SVAŠTARA, ŠKOVACA i SATIRIČKI PRILOZI. Uredništvo ne snosi odgovornost za sadržaj komentara.

Sigurnosni kod
Osvježi

● ZADNJI KOMENTARI

  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Petar Banić 23.08.2026 14:25
    ahahahahaha
    Kažeš ruši njen ugled. Moram pitati a gdje si ti bio zadnjih 10 godina, kad govoriš o njenom ugledu? Mahnito slavljenje svega i svačega, pa čak i fašističkog diverzanta, jedriličara koji je nastupao za Italiju, konstantno izbjegavanje nekog ozbiljnog ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:22
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    ibb.co/tTHv1grw (https://ibb.co/tTHv1grw)

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:05
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao obavljaju u noćnoj smjeni iako to ne bi smio biti razlog poskupljenja jer oni obavljaju djelatnostbespl atno, oni volontiraju! Ovi na slisi ordiniraju na području ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:01
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao obavljaju u noćnoj smjeni iako to ne bi smio biti razlog poskupljenja jer oni obavljaju djelatnostbespl atno, oni volontiraju! Ovi na slisi ordiniraju na ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:58
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg:) postimg.cc/V0qjHtJD (https://postimg.cc/V0qjHtJD)

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:54
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg)

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:51
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg) Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao obavljaju u noćnoj smjeni iako to ne bi smio biti razlog poskupljenja ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Vili 19.08.2026 18:29
    Imamo i mi ekološku bombu
    DIJELITE DALJE AKO VAM JE STALO! EKOLOŠKA BOMBA NA LOŠINJU: Šuma iznad Čorbe pretvorena u divlje odlagalište vozila, tik uz zapušteno reciklažno dvorište u kojem nitko ništa ne provjerava VELI LOŠINJ – Stanovnici otoka već duže vrijeme upozoravaju na ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Gost 19.08.2026 18:21
    OPG
    I bivši predsjednik GV Devčić ima na Kurilima OPG.

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    lička voda 19.08.2026 09:32
    Sve autohtono otočko uništavamo
    Ovo što za Kurile piše sve je točno i puno gore. Zamislite, poticaje dajemo ljudima koji protuzakonito grade i uništavaju poljoprivredno zemljište, i to naše novce iz gradskog proračuna. Nije ni čudo kada firme obitelji gradonačelnice uvalu Jadrišćica ...

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Vransko jezero 18.08.2026 14:51
    Kancerogena politika
    Više me zanima da li će kancerogena politika hadezeja ugroziti naš izvor vode za piće. Koji smo prepustili Ponikvama na Krku. Lika nije daleko a kraški teren je sve do jezera Vrane vrlo šupljikav.

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 18.08.2026 12:37
    ????
    Namam fejsbuk a čuo sam da piše da brat Gradonačelnice ruši njen ugled nelegalnim restoranom i privezištem.

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Dinko 17.08.2026 17:10
    Tužibaba Cres Lošinj
    IGRA SKRIVAČA NA LOŠINJU: Gdje su nestali naša voda, naši novci i naša djeca? Jesu li nas kupili besplatnim osiguranjem i predizbornim trikovima dok nam obitelji bježe s otoka, a komunalije divljaju? Drage sugrađanke i sugrađani, umirovljenici ...

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 09.08.2026 11:39  
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    platitelj 02.08.2026 13:18
    nije smiješno
    Za 10 bacanja smeća 44 eura bez Ponikva.

    Read more...

     
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    Trtko 01.08.2026 15:08
    Nasmijala me objava na fejsu
    OVO STVARNO JE PREVIŠE DA ZA 9m³ UTROŠENE VODE RAČUN JE 38 eura. HVALA NAŠIM MUDRIM VJEČNICIMA I NAŠOJ GRADONAČELNICI KOJI SU NAS POKLONILI PONIKVE VODOVODU DA NAS GULE KAO MAJMUN BANANU.

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Lopova 29.07.2026 06:15
    Uhvati
    Bolje bi bilo da tuži svoga oca ili brata za nadoknadu štete, svi oni duguju Gradu... IGH je kriv za njihov nerad i nemar? Ne znam baš..

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 27.07.2026 11:55
    u laži su kratke noge!
    Nedavno sam pisao da je na istoj Olimpijadi nastupala i hrvatska, lošinjska posada, no da su se svi skupa pravili da ili to ne znaju ili stvarno nisu znali, a što je sramotno. Dakle, netko je odlučio, a Grad Mali Lošinj podržao da organizira ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 26.07.2026 18:38
    Straulino s borio protiv Engleza
    Taj što je napisao da se Straulini borio protiv partizana je budala ili lažljivac a možda i oboje. Nije se on borio protiv partizana nego protiv Engleza. Od partizana je bježao kad je Italija kapitulirala. Za njega nema dokaza da je bio fašist pa ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    PUJ 24.07.2026 08:38  
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    RDx 23.07.2026 13:01
    Lošinjani su nebitni
    Gradsko vijeće je upravo usvojilo prijedlog sufinanciranja brodske linije Rab - Veli Lošinj - Rab. To će omogućiti stanovnicima Raba i njihovim gostima jednodnevne izlete na otok Lošinj. U materijalima uz točku gradskog vijeća piše da je ovu inicijativu ...

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 23.07.2026 10:35
    Škverska posla
    Neki dan je gradonačelnica imala sastanak u svezi onečišćenja od Škvera. Na fejsu se vidi da je puno zabrinutih građana... Zaključak sastanka je da će se pratiti stanje, a stanje se već godinama zna: katastrofa zbog zagađivanja koje traje decenijama.

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    hranitelj tuljana 20.07.2026 10:08
    O antifašizmu, rode...
    Jesam li ja dobro shvatio, ovdje komentatori u korist i obranu Straulina navode da se borio protiv partizana, dakle čovjek koji se borio protiv partizana slavi se na Otoku, a navodni antifašisti, navodni zato što navodno postoje na Otoku, oni nikad o ...

    Read more...

     
  • Pištoljem na ekologe

    Hergmoock 19.07.2026 00:43
    Используйте Кракен Tor и VPN вместе *)(* максимальной защиты
    Для вашего удобства мы собрали действующие сайт krab cc: go-pressforum.com/.../... (https://go-pressforum.com/threads/kraken-darknet-vkhod-bezopasno-i-bystro.2434/) и безопасные способы входа на ресурс KRAKEN. Ниже представлены зайти РЅР° ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 18.07.2026 08:55
    RADNIK, ja i Križevci
    [quote name="gost"]Zna či ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka tvrtka Radnik. Na stranački račun uplatila 26.000 eura, odnosno četvrtinu ukupnog iznosa. Na čelu Radnika je dugogodišnji HDZ-ovac Mirko Habijanec, koji je ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Aldo 17.07.2026 17:47
    Ponosna mama
    Nije lako sresti ovakvu budalu kakva si ti. Straulino antifašist koji se borio protiv partizana :) Mama ti je sigurnu ponosna.

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 15.07.2026 15:16
    Radnik Križevci
    Znači ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka tvrtka Radnik. Na stranački račun uplatila 26.000 eura, odnosno četvrtinu ukupnog iznosa. Na čelu Radnika je dugogodišnji HDZ-ovac Mirko Habijanec, koji je preko tvrtke izdašno i ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Tris 14.07.2026 20:31
    Velikosrpski nacionalizam
    Srbija je u agresiju krenula s nacionalistički h, a ne komunističkih i partizanskih pozicija. Sa državne zastave je uklonila zvijezdu petokraku već 1991. ali zbog rata nije se stiglo socijalističke oznake ukloniti s tenkova, vozila, šljemova i vojničkih ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:31
    Gost
    E moij predsjedniče JAVNO LEGLO,mislio sam da si malo kulturniji i zato ne uspijevaš sa tvojom inicijativom JAVNO LEGLO.Ljudi su te prepoznali i vide da na otok u Sveti jakov došao pandur kao što su bili panduri u Jugi.Ista kultura,isti jezik,isto ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:24
    Gost
    "Smrt Fašizmu,..."pro šlo je tvoje vrijeme.Poznat rukopis pa mi je smiješno da se uopće javljaš.Kako primijećujem kad te vidim po gredu,zašto nosiš dvije desne cipele?

    Read more...

ZADNJI KOMENTARI (desno)

  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Petar Banić 23.08.2026 14:25
    ahahahahaha
    Kažeš ruši njen ugled. Moram pitati a gdje si ti bio zadnjih 10 godina, kad govoriš o ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:22
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    ibb.co/tTHv1grw (https://ibb.co/tTHv1grw)
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:05
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:01
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:58
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg:) ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:54
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:51
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg) ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Vili 19.08.2026 18:29
    Imamo i mi ekološku bombu
    DIJELITE DALJE AKO VAM JE STALO! EKOLOŠKA BOMBA NA LOŠINJU: Šuma iznad Čorbe pretvorena ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Gost 19.08.2026 18:21
    OPG
    I bivši predsjednik GV Devčić ima na Kurilima OPG.
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    lička voda 19.08.2026 09:32
    Sve autohtono otočko uništavamo
    Ovo što za Kurile piše sve je točno i puno gore. Zamislite, poticaje dajemo ljudima koji ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Vransko jezero 18.08.2026 14:51
    Kancerogena politika
    Više me zanima da li će kancerogena politika hadezeja ugroziti naš izvor vode za piće. Koji ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 18.08.2026 12:37
    ????
    Namam fejsbuk a čuo sam da piše da brat Gradonačelnice ruši njen ugled nelegalnim restoranom ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Dinko 17.08.2026 17:10
    Tužibaba Cres Lošinj
    IGRA SKRIVAČA NA LOŠINJU: Gdje su nestali naša voda, naši novci i naša djeca? Jesu li ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 09.08.2026 11:39  
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    platitelj 02.08.2026 13:18
    nije smiješno
    Za 10 bacanja smeća 44 eura bez Ponikva.
     
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    Trtko 01.08.2026 15:08
    Nasmijala me objava na fejsu
    OVO STVARNO JE PREVIŠE DA ZA 9m³ UTROŠENE VODE RAČUN JE 38 eura. HVALA NAŠIM MUDRIM VJEČNICIMA ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Lopova 29.07.2026 06:15
    Uhvati
    Bolje bi bilo da tuži svoga oca ili brata za nadoknadu štete, svi oni duguju Gradu... IGH je ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 27.07.2026 11:55
    u laži su kratke noge!
    Nedavno sam pisao da je na istoj Olimpijadi nastupala i hrvatska, lošinjska posada, no da su ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 26.07.2026 18:38
    Straulino s borio protiv Engleza
    Taj što je napisao da se Straulini borio protiv partizana je budala ili lažljivac a možda i ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    PUJ 24.07.2026 08:38  
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    RDx 23.07.2026 13:01
    Lošinjani su nebitni
    Gradsko vijeće je upravo usvojilo prijedlog sufinanciranja brodske linije Rab - Veli Lošinj ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 23.07.2026 10:35
    Škverska posla
    Neki dan je gradonačelnica imala sastanak u svezi onečišćenja od Škvera. Na fejsu se vidi da ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    hranitelj tuljana 20.07.2026 10:08
    O antifašizmu, rode...
    Jesam li ja dobro shvatio, ovdje komentatori u korist i obranu Straulina navode da se borio ...
     
  • Pištoljem na ekologe

    Hergmoock 19.07.2026 00:43
    Используйте Кракен Tor и VPN вместе *)(* максимальной защиты
    Для вашего удобства мы собрали действующие сайт krab cc: go-pressforum.com/.../...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 18.07.2026 08:55
    RADNIK, ja i Križevci
    [quote name="gost"]Zna či ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Aldo 17.07.2026 17:47
    Ponosna mama
    Nije lako sresti ovakvu budalu kakva si ti. Straulino antifašist koji se borio protiv ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 15.07.2026 15:16
    Radnik Križevci
    Znači ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka tvrtka Radnik. Na ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Tris 14.07.2026 20:31
    Velikosrpski nacionalizam
    Srbija je u agresiju krenula s nacionalistički h, a ne komunističkih i partizanskih pozicija.
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:31
    Gost
    E moij predsjedniče JAVNO LEGLO,mislio sam da si malo kulturniji i zato ne uspijevaš sa ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:24
    Gost
    "Smrt Fašizmu,..."pro šlo je tvoje vrijeme.Poznat rukopis pa mi je smiješno da se uopće ...