Ocjenjivački sud Gradskog vijeća razmatrao je dva prijedloga za imenovanje doc. dr. sci. Antona Bozanića počasnim građaninom Grada Malog Lošinja povodom ovogodišnjeg Dana Grada. Prema odluci Gradskog vijeća o javnim priznanjima prijedloge za dodjelu mogu pored ostalih davati i ovlaštena tijela pravnih osoba i udruga građana, a ova dva prijedloga potpisali su Eleonora Olić, direktorica agencije Cappelli i Anto Nedić, predsjednik GO HDZ Mali Lošinj ⮞
Dok prijedlog predsjednika GO HDZ-a Mali Lošinj odlikuje sažetost s napomenom da se detaljno obrazloženje nalazi u privitku, prijedlog direktorice agencije Cappelli sadrži opširnije, ali prilično smušeno obrazloženje s priloženim životopisom kandidata prepisanim od riječi do riječi s Wikipedije.
Već prve dvije rečenice prijedloga u ime Cappelli Tourist Agency d. o. o. izazivaju nedoumicu ne samo u vezi s identitetom predlagača, nego i o sadržaju prijedloga. Te rečenice glase:
„Agencija Cappelli podržava prijedlog gospodina Garija Cappellija za imenovanje dr. Antona Bozanića za jednu od Nagrada (sic!) Grada Malog Lošinja. G. Cappelli je dugogodišnji gradonačelnik Malog Lošinja (sic!) te sada aktualni ministar turizma, koji je i dalje intenzivno involviran u društveni život rodnog grada te time i svjestan činjenice što Javno priznanje znači, ali i koju težinu odgovornosti sam prijedlog nosi."
Dakle, pravna osoba, agencija nazvana prezimenom gospodina Cappellija podržava prijedlog gospodina Cappellija, fizičke osobe koju to što je bila gradonačelnik te što je sada kao ministar „i dalje intenzivno involviran u društveni život rodnog grada" ne čine ovlaštenim predlagačem. Izlaz iz ove nezgodne situacije potpisnica prijedloga nudi u skoku iz trećeg lica jednine u prvo lice množine riječima
„Stoga predlažemo (mi, agencija Cappelli i gospodin Cappelli) dr. Antona Bozanića našeg dugogodišnjeg župnika za počasnog građanina Grada Malog Lošinja u svojstvu priznanja Povelje o imenovanju počasnim građaninom Grada Malog Lošinja."
Nakon napomene da se spomenuti životopis „dragog nam Antona" prepisan iz Wikipedije nalazi u privitku, agencija Cappelli se Ocjenjivačkom sudu opet obraća u prvom licu jednine dirljivim riječima
„Upravo se navršava deset godina od njegova odlaska pa stoga mišljenja sam da je ovo prigodno vrijeme da mu zahvalimo za sva djela koja su ostavila traga u našim životima."
Nakon još nekoliko nespretno sklepanih sladunjavih fraza direktorica agencije Cappelli se riječima „U nadi prihvaćanja prijedloga gospodina Cappellija srdačno vas pozdravljamo" zapravo osobno distancirala od prijedloga kojeg je potpisala, a Ocjenjivačkom sudu se predstavila kao puki dostavljač prijedloga jedne fizičke osobe neovlaštene za predlaganje.
No unatoč nesuvislosti ovog prijedloga i njegova obrazloženja, usprkos jezičnom, gramatičkom i pravopisnom galimatijasu kojim je predstavljen, pa i sumnjivoj legitimaciji predlagača s obzirom na Odluku, Ocjenjivački sud je pod predsjedanjem prof. Martine Lipovac prijedlog prihvatio i Gradskom vijeću proslijedio na usvajanje.
A proslijedio je i prijedlog Gradskog odbora HDZ Mali Lošinj obrazložen nešto opširnijom biografijom kandidata također prepisanom iz dostupnog javnog izvora, ali s domišljatim dodatkom kandidatova osobnog osvrta na dane provedene na Lošinju. Ovu radikalnu inovaciju postupka predlaganja bez temelja u važećoj Odluci kojom kandidat sȃm obrazlaže zašto je zaslužio povelju počasnog građanina, dr. Anton Bozanić je iskoristio da s ponosom istakne svoju ulogu u promjeni nadnevka, predmeta i smisla proslave Dana Grada Malog Lošinja. Kako je sȃm napisao,
„Zasigurno je jedan od važnijih zahvata koji sam inicirao i u bliskoj suradnji s gradonačelnikom ostvario se plan da povijesno značajni dan za Mali Lošinj Blagdan sv. Martina postane i danom Grada Malog Lošinja."
Izvjestiteljica o prijedlozima proslijeđenim na usvajanje Gradskom vijeću, koje imenuje Ocjenjivački sud i njegova predsjednika, a koji mora biti iz redova vijećnika, bila je predsjednica Ocjenjivačkog suda prof. Martina Lipovac – koja nije član Gradskog vijeća. Niti je to itko od preostalih osam članova i članica Suda ...
Prema važećoj Odluci Gradskog vijeća o javnim priznanjima „Počasnim građaninom može se proglasiti građanin Republike Hrvatske i druge države koji je osobito zaslužan za napredak i promicanje ugleda Grada Mali Lošinj u Hrvatskoj, a i izvan državnih granica", a Ocjenjivački sud u roku određenom od strane Poglavarstva (gradske službe još nisu objavile pročišćeni tekst Odluke) izrađuje pisani izvještaj o svom radu i mišljenje s obrazloženjem o pojedinačnim prijedlozima".
Međutim, među materijalima za sjednicu Vijeća takvog dokumenta nema, pa su samo prisutni na sjednici Vijeća mogli saznati je li predsjednica Ocjenjivačkog suda možda usmeno izvijestila iz kojih razloga je dr. Anton Bozanić ocijenjen osobito zaslužnim za „napredak i promicanje ugleda Grada Mali Lošinj u Hrvatskoj, a i izvan državnih granica". No, dobili ili ne dobili kakvo obrazloženje, sudeći prema izviješćima u medijima vijećnici su oba prijedloga usvojili jednoglasno i bez rasprave. A budući da je vlastitim prilogom dokazivanju svoje podobnosti za počasno građanstvo kandidat istaknuo da jednim od važnijih zahvata koje je inicirao i u bliskoj suradnji s gradonačelnikom Cappellijem ostvario smatra „plan da povijesno značajni dan za Mali Lošinj Blagdan sv. Martina postane i danom Grada Malog Lošinja" možemo zaključiti da je ukidanje svečanog obilježavanje 24. kolovoza, dana kada je 1806. godine konačno ostvaren stoljetni san generacija Lošinjana o političkoj i gospodarskoj samostalnosti od Osorske općine i zamjenu tog građanskog praznika crkvenim blagdanom Ocjenjivački sud ocijenio, a Gradskog vijeće nagradilo kao osobitu zaslugu „za napredak i promicanje ugleda Grada Mali Lošinj u Hrvatskoj, a i izvan državnih granica".
Dakle, uspješno provedenu inicijativu kojom je svim građanima Grada Malog Lošinja kao jedinice lokalne samouprave nametnut blagdan zaštitnika naselja Mali Lošinj svetog Martina kao Dan cijele lokalne samouprave Ocjenjivački sud i Gradsko vijeće smatraju zaslugom vrijednom naslova počasnog građanina. Premda nisu svi građani Grada Malog Lošinja kršćani, niti su svi vjernici, a pojedina naselja slave neke druge kršćanske svece kao svoje zaštitnike.
No s obzirom na vjetrove restauracije klerikalizma i retradicionalizacije koji pušu Europom, ova odluka Gradskog vijeća ne treba biti iznenađenje. Ona svjedoči o oportunizmu, konformizmu i političkom pragmatizmu naših zastupnika u Vijeću i objašnjava ovo učvršćivanje distance prema svemu liberalnom i građanskom, pa i prema samom konceptu političke samostalnosti službeno slavljenom prije župnikove inicijative i gradonačelnikove suradnje na njenom ostvarenju.
Komentari:
2. Emanuela Sarić
3. Antonio Badurina
4. Mateo Vidulić
5. Zvonko Levinger
6. David Murljačić
7. Darko Sorić
8. Lovorka Tomović
9. Božo Vucić
I nitko ne vidi da tu nešto ne štima?
OMG, ovi su nadmašili i leteći cirkus Montyja Pythona.
Elvis Živković, predsjednik
Dubravko Devčić
Branko Domac
Marijana Dragoslavić
Luka Kačinari
Mario Kamalić
Andrino Maglievaz
Ivica Martuslović
Dejan Nekić
Luigi Satalić
Đurđica Šimičić
Marlen Vlašić
Biljana Vojniković
Aleksandra Volarić Magazin
Siniša Dakić Barichievich
U ovom letećem cirkusu Garija Capellija i Ante Nedića distanciranja od simbola samostalnosti lokalne zajednice osim pripadnika konzervativno demokršćanskih stranaka cirkusirali su i jedan liberalni demokrat (HNS) i jedan pripadnik socijalno-liber alne regionalne stranke koja se zalaže za autonomiju Istre (IDS). Oni su koaliciji oko demokršćanskog, konzervativnog HDZ-a priskrbili većinu u Gradskom vijeću i postali joj vjerni partneri u vlasti. Zajedno s njima od simbola samostalnosti distancirali su se i predstavnici oporbe iz regionalnog PGS-a koji se programski zalaže za decentralizacij u države te zastupnik socijaldemokrat skog SDP-a, koji se također zalaže za razvoj samouprave. Od simbola samostalnosti distancirao se i zastupnik iz HSS-a, ionako tradicionalni prirepak HDZ-a, a zastupnik Veloselaca možda ni ne zna da je naselje koje ga je kao nezavisnog kandidata izabralo u GV nekoć bilo samostalna općina.
U stvari, možda... znamo da je Anto stručnjak za nagibe i krivine, ali mi nije poznato da li je međunarodno priznat.
25 GODINA GRADA MALOG LOŠINJA
(1993.- 2018.)
Popratni tekst uz fotografiju prikriva činjenicu da crkveni blagdan Sv. Martina nije slavljen kao Dan Grada Malog Lošinja od 1993. do kad se slavio dan kada je "1806. godine konačno ostvaren stoljetni san generacija Lošinjana o političkoj i gospodarskoj samostalnosti od Osorske općine":
ana_kucic_official
Mnoštvom aktivnosti obilježili smo Dan Grada Malog Lošinja koji obilježavamo na blagdan Sv. Martina. Položili smo vijence i upalili svijeće na groblju, te nakon toga otkrili spomen ploču Vindoboni, prvom hotelu na Lošinju. Zatim smo sa Gradom Cresom te lokalnim partnerima potpisali Ugovor od izradi zajedničkog Masterplana razvoja turizma za Lošinj i Cres. Nakon toga održana je svečana sjednica Gradskog vijeća na kojoj smo podijelili javna priznanja te nagradili one koji svojim angažmanom pridonose razvoju našega Grada. #anakucic #prviod1000
i.imgur.com/aaCjTor.jpg
Citirano iz članka Tko kroji turističku budućnost Lošinja i Cresa
volim-losinj.org/.../...
Boje su dobro izabrane. Crna boja simbolizira svećenstvo, a ona kardinalska boja lavande ili ciklame je omiljena boja gradonačelnice pa simbolizira njenu svekoliku vlast nad Gradom, strankama i Gradskim vijećem. Brod Grada Mali Lošinj uhvaćen kracima hobotnice izvjesio je bijele zastave u znak predaje ali i da iskoristi bijele zastave koje su Grad i Jadranka kupili od bankrotiranog Kike Curavića.
Turisti će osim medicinske usluge imati i smještaj, prehranu i transfer kaže involvirani ministar i svršava na investicijski potencijal za projekte u zdravstvenom turizmu od oko 300 milijuna eura. Ministar računa s ubrzanim iseljavanjem iz Hrvatske tako da zbog zdravstvenog turizma neće biti manjka zdravstvenih kapaciteta za domaće stanovništvo.
dalmacijanews.hr/.../...
Iseljavaju se i doktori i medicinske sestre, tko će liječiti pacijente?
Šamani i časne?
Prema podacima internet portala specijalizirano g za tenis - teniss.com, sva četvorica tenisača koji su predstavljali Hrvatsku - Borna Ćorić, Marin Čilić, Ivan Dodik i Mate Pavić - prebivališta imaju u poreznim oazama.
Marin Čilić prijavljen je u Monte Carlu, u Monacu, dok je Borna Ćorić prijavljen u Dubaiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Nadalje, Ivan Dodik prijavljen je u Freeportu na Bahamima, a otamo je, ako poreznici pitaju, i naš najbolje rangirani igrač u parovima - Mate Pavić.
Na svojim prebivalištima hrvatski tenisači ne moraju platiti porez na dohodak.Sva četvorica tenisača koji su predstavljali Hrvatsku - Borna Ćorić, Marin Čilić, Ivan Dodik i Mate Pavić - prebivališta imaju u poreznim oazama.
Marin Čilić prijavljen je u Monte Carlu, u Monacu, dok je Borna Ćorić prijavljen u Dubaiju, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Nadalje, Ivan Dodik prijavljen je u Freeportu na Bahamima, a otamo je, ako poreznici pitaju, i naš najbolje rangirani igrač u parovima - Mate Pavić.
Na svojim prebivalištima hrvatski tenisači ne moraju platiti porez na dohodak.
Njemačka je izgubila WW2, bila je totalno razrušena, spaljena i uništena. Financijski, ekonomski, demografski, moralno...
Za manje od 20 godina, oporavila se i postala jedna od vodećih ekonomskih sila u Europi.
Osim lažnog domoljublja, što imamo mi?
2018. godine Hrvatska je jadnija nego što je bila 1995. nakon završetka domovinskog rata. Jadna da ne može biti jadnija.
U stvari, u ovoj državi nikad ne reci nikad, dokazali su da nam da uvijek može biti još gore.
Sve što je vrijedilo, pokradeno je, uništeno i upropašteno.
Ali njima je dobro, oni imaju stabilnu većinu, i to im je dovoljno.
U državi su na vlasti uvijek isti masonski lobiji, a narod umjesto da prekine tiraniju, ide niz dlaku i bježi u civilizirane zemlje. Jedino još ne bježe političari i svećenici.
A što oni rade, nezasluženo se kite tuđim sportskim uspjesima...
... i još nas zayebavaju.
www.index.hr/.../794493.aspx
Dok u Hrvatskoj ima dovoljno svećenika i časnih sestara bit će i zdravstvenog turizma.
Jedino se još oni nisu uputili put Irske.
Ne ide nam biznis, ni kritičko razmišljanje, ali ipak postoji ljestvica na kojoj smo u samom vrhu, i to ispred Njemačke. Prema broju svećenika na 100.000 stanovnika, na sedmom smo mjestu.
24sata.hr/.../...
- A) Na dnu smo liste prema sposobnosti kritičkog mišljenja
- B) Većinu stanovništva čine vjernici, a među vjernicima većina su katolici
Pa probaj odgovoriti što je tu uzrok, a što posljedica.
Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa.
7dnevno.hr/.../...
A tko bolje od nas koji smo upoznali njegov lik i djelo na Lošinju zna da to nije sukob interesa, nego je uobičajena praksa
Naime, prema tekstu Odluke o javnim priznanima, nagrada za životno djelo je javno priznanje koje se dodjeljuje za cjelovito djelo koje je pojedinac ostvario u tijeku svog radnog vijeka i koje u određenoj oblasti društvenog života i rada predstavlja izuzetan i osobito vrijedan doprinos razvoju Grada Mali Lošinj iz sljedećih područja: kulture, gospodarstva, znanosti, odgoja i prosvjete, zdravstva i socijalne skrbi, tehničke kulture, sporta i tjelesne kulture te prostornog uređenja i zaštite okoliša.
Budući da ni iz teksta predlagatelja niti obrazloženja ocjenjivačkog tijela nije baš jasno iz kojeg je od nabrojanih područja ovogodišnji laureat dao izuzetan i osobiti vrijedan doprinos razvoju Grada, nije bilo niti lako imenovati stručnjake. Rasprava, dakle, tko jest, a tko nije stručan za ocjenu doprinosa u ovom slučaju je bespredmetna.
Sad, nakon što je već sve gotovo i možemo se samo osvrtati na ishitrene i površne poteze lokalne vlasti, ja ću dodati jedan isto tako zakašnjeli prijedlog. Njegova preuzvišenost bi, po mome mišljenju, trebala dobiti nagradu iz područja prostornog planiranja i zaštite okoliša, jer je poznata njegova neprocjenjiva uloga i snažna zauzetost za izgradnju golf terena na području Matalde, inače dijela ekološke mreže Natura 2000, vjerojatno mnogi pamte njegov dojmljiv govor o razlozima zašto blagosloviti taj projekt. U tom bi slučaju, da su Gari Cappelli i njegova turistička agencija jasno artikulirali zasluge kandidata za počasnog građanina Grada Malog Lošinja, nitko ne bi raspravljao o stručnosti ocjenjivačkog tijela, koje bi bilo lako sastaviti od Borisa Badurine, Ante Nedića, Tanje Jović i ostalih članova ekspertnih timova koji su prekrojili izgled, namjenu i vrijednost prostora u kojem živimo.
Naime u članku 8. Odluke navodi se Nagrada za životno djelo kao javno priznanje koje se dodjeljuje za cjelovito djelo koje je pojedinac ostvario u tijeku svog radnog vijeka i koje u određenoj oblasti društvenog života i rada predstavlja izuzetan i osobito vrijedan doprinos razvoju Grada Mali Lošinj iz slijedećih područja:
- kulture
- gospodarstva
- znanosti
- odgoja i prosvjete
- zdravstva i socijalne skrbi
- tehničke kulture
- sporta i tjelesne kulture
- prostornog uređenja i zaštite okoliša
Ako prebrojite navedena područja vidjet ćete da ih ima osam. Nigdje u ostatku teksta Odluke ne navode se mjerila za imenovanje članova Ocjenjivačkog suda do članka 24. u kojem piše
Citat: (Citirani tekst je doslovno prenesen zajedno s pogreškama u originalnom tekstu objavljenom na službenoj stranici Grada )
Zbunjujuće je to što se samo za nagradu za životno djelo navode područja za koju se ta nagrada dodjeljuje, te da ocjenjivači moraju biti stručni za ta područja, a imenuje ih se u ocjenjivački sud pred kojim se može naći i prijedlog koji ne spada u navedenih osam područja. Takav je, na primjer, prijedlog da se bivšeg župnika koji je zaslužan za promjenu građanskog, sekularnog povoda obilježavanju Dana Grada Malog Lošinja u religijski, hagiografski proglasi počasnim građaninom. No ocjena tog postupka nije stvar struke i stručnosti nego građanskog odgoja. Pa ipak i ovaj slučaj bi se moglo - doduše na silu, kao u Prokrustovu postelju ugurati u područje kulture, ali specifično, u područje političke kulture. Bilo bi zanimljivo saznati tko od sadašnjih članova Ocjenjivačkog suda je ekspert za to područje.
Svi valjda pretpostavljaju da je netko prije njih pročešljao stvar, a oni samo moraju dignuti ruku i amenovati predloženo. Na taj način stvarno ispada da predlagatelj donosi odluku bez obzira koliko prijedlog bio besmislen, apsurdan ili pun rupa. Nakon podnesenog prijedloga nitko ništa ne provjerava jer pretpostavljaju da ni predlagatelj, ma tko to bio, ne bi iznosio prijedlog koji nije u redu.
Građani imaju pravo očekivati ozbiljnost u radu članova GV i njegovih odbora, inače smo tamo mogli poslati čopor majmuna.
Pobjeda Donalda Trumpa je pravi lijek za globalnu pošast političke korektnost i istinski melem za anacionalne, ateističke, parazitske lijevo liberalne gmizavce koji sprječavaju i usporavaju izgradnju nacionalnih država utemeljenih na deset božji zapovijedi.
Bog i Hrvati/ce
Željko Glasnović
osoba za nagrade samo pravnim osobama.To je protuustavno,je r ako po Ustavu svaki punoljetni građanin Republike Hrvatske ima pravo i dužnost da bira i da bude biran,i taj građanin bira Gradsko vijeće i Gradonačelnika svojim glasom,onda kako to Gradsko vijeće i Gradonačelnik mogu zabraniti fizičkim osobama da nemaju pravo predlaganja osoba koje bi trebale biti nagrađene.To se može dogoditi samo u Malom Lošinju,i u razgovoru sa jednim Ustavnim sucem,dobio sam informaciju da ako netko pokrene Ustavnu tužbu da bi sve nagrade do sada mogle biti poništene.
Vidi na poveznici
volim-losinj.org/.../...
Involviran Fini način da se kaže da se petlja, miješa u tuđe poslove i nametljivo gura nos gdje mu nije mjesto.
Spinovima se selektiraju informacije u vlastitu korist, spin je i vješta dvosmislenost u javnim nastupima i slično. Spinovi su posebno česti u vrijeme predizborne kampanje.
Kolika je bahatost i koliko ti ljudi ignoriraju to što su im Lošinjani dodijelili kao prijateljima i uvaženim ličnostima tu počast, a oni se ne sjete da sa par riječi pozdrave te ljude ili da prisustvuju Svečanoj sjednici i Svečanoj misi. Sramota. Gospodo Vijećnici, Gradonačelnice, preispitajte tu Odluku i ubuduće nemojte dodjeljivati takve počasti kao što se djele plakete za sudjelovanje u takmičenju za Arbunadu ili Peškafondo. Čujem da je danas pročitan pozdrav Capelia na misi i čestitao župniku, ali se nije udostojao poslati čestitku na Svečanoj sjednici Gradskog Vijeća.
Sramota
„Ovakav prijedlog zakona definitivno je veliki korak unazad, ima nekih sitnih poboljšanja, ali se nijedno ne tiče sukusa sukoba interesa, nego su više procesne naravi. Definitivno, ako šaljete poruku da se može podnijeti bilo kakva imovinska kartica, da vas Povjerenstvo zbog toga ne može kazniti i da vi možete automatski prijeći iz javnog u privatni sektor, iz pozicije ministra na čelno mjesto uprave društva, to je apsolutno velik korak unazad“, istaknula je.
net.hr/.../...
Život u zavjetrini, nema odgovornosti, po malo se bavi svojim privatnim biznisom. Nema zabadava najdeblju imovinsku karticu.
Još dok je radio u školi, učio je djecu kako hvatati krivine, pa bi ih za vrijeme sata slao u dućan da mu kupuju marendu.
S druge strane, možda je i bolje da ništa ne radi. Bar ne može ništa za.ebati. Službenici u općini mu se iza leđa smiju da ne može skontati ni uredsko poslovanje. Elvis je za njega doktor znanosti.
Dva dana nakon izbora na ovoj je stranici osvanuo srdit komentar anonimnog posjetitelja na račun „silnih pušača" koji – kako je napisao - i poslije uvjerljive pobjede HDZ-a i dalje petljaju, lupetaju i gube vrijeme umjesto da analiziraju svoju katastrofu. Najavivši da će HDZ biti u Lošinju na vlasti i narednih 20 godina, retoričkim pitanjem Tko će ga ugroziti? implicite odgovara da HDZ nema takmaca vrijednog spomena.
Drugo njegovo retoričko pitanje Pa za koga pristojnoga sam mogao glasati na ovim izborima? sadrži odgovor da su pristojni kandidati bili samo na listi uvjerljivog pobjednika, vladara Lošinja narednih 20 godina. Drugi komentator, ili isti pod drugim nadimkom osporavatelje sjajne pobjede HDZ-a ironično pita kako im nije palo na um da su manjina, toliko nebitna da ih čovjek pri susretu na cesti ne bi ni primijetio.
Kad sam vidio da stranica vrvi tvrdnjama o uvjerljivoj pobjedi HDZ-a na ovim izborima i katastrofalnom porazu pušača iz drugih stranaka i nezavisnih lista pažljivije sam pogledao službene rezultate, a poznavajući osnove srednjoškolske aritmetike zaključio sam da članstvo i simpatizeri HDZ-a pate od sljepila za brojeve. Odmah sam pretražio internet prema ključnoj riječi sljepilo za brojke, no našao sam samo pojam sljepilo za boje. Izgleda da medicina tu boljku ili poremećaj vida još nije otkrila ili joj nije dala stručni naziv. A možda je to bolest endemskog karaktera pa se pojavljuje samo na prvom od 1000 hrvatskih otoka i samo u vrijeme predizborne kampanje i postizborne ushićenosti. Jer jedino sljepilom za brojeve može se objasniti izborni slogan Ane Kučić i HDZ-a LOŠINJ Prvi od 1000 otoka, sadržaj letaka te postizborna euforija.
Svatko tko želi saznati je li i sam podlegao tom poremećaju može se testirati na lak i bezbolan način. Dovoljno je da pogleda rezultat zamišljene košarkaše utakmice između – recimo – Štrumpfova i Štrumpfeta koja je završila rezultatom 64 : 36 za Štrumpfove te da presudi tko je odnio uvjerljivu pobjedu. Svatko tko kaže da su pobijedile Štrumpfete treba potražiti liječničku pomoć ili sačekati da prođe postizborna groznica kada će sljepilo na brojke nestati samo od sebe. Hipotetski rezultat ove „utakmice" zapravo su postoci važećih glasova koje su dobili kandidati za članove gradskog vijeća za koje „nitko pristojan ne bi mogao glasovati" naspram postotku glasova koje su osvojili „uvjerljivi pobjednici".
U natjecanju za gradonačelnika tim Štrumpfeta jeste pobijedio, ali pobjedu s manje od jednog postotka iznad polovice glasova teško je nazvati uvjerljivom. Anu Kučić za gradonačelnicu želi samo 137 birača/biračica više nego što je ne želi. To joj je dovoljna za sjedenje u gradonačelničko j stolici, ali ne i za upravljanje Gradom, pa se sad odvija intenzivno udvaranje nebitnim manjinama da nakon svoje uvjerljive pobjede HDZ stekne većinu i nastavi vladati narednih 20 godina.
Ovih dana ćemo vidjeti je li ta „nebitna manjina" u kojoj nema pristojnoga da bi HDZ-ovac za njega mogao glasati podlegla umiljatom snubljenju „uvjerljivih pobjednika" ili će im u ime birača koji su ih ipak izabrali očitati zasluženu lekciju iz pristojnosti.
Kao što smo vidjeli, umiljatom snubljenju „uvjerljivih pobjednika" podlegla su dvojica vijećnika pripadnika manjina, toliko nebitnih "da ih čovjek pri susretu na cesti ne bi ni primijetio." Pa ipak ih je "uvjerljivi pobjednik" ponizno izabrao za čelne funkcije u Gradskom vijeću.
Sljepilo za brojeve
volim-losinj.org/.../...
sve ti dođe na isti qratz.
Pobjednička Hrvatska vojska je od samog svog stvaranja institucija u koju hrvatski narod ima najveće povjerenje. Jaka Hrvatska vojska mnogima je trn u oku.
Kao takva izložena je stalnim pokušajima dijela medija da senzacionalisti čkim prikazivanjem određenih događaja umanje njezinu važnost, demotiviraju njezine pripadnike i prikažu ih u negativnom kontekstu.
Naravno da Hrvatska vojska kao dio društva nije izuzeta od pojedinih događaja koji odstupaju od uobičajenog i prihvatljivog.
Za ministra obrane neprihvatljiv je i najmanji stegovni prekršaj, koji se u skladu sa zakonskim propisima sankcionira. Tako to radi uređeni sustav kakav je Hrvatska vojska.
Nemamo razloga ništa skrivati, ali nećemo dozvoliti bilo kome da od "muhe pravi medvjeda".
Poštujemo interes javnosti i medija, ali i tražimo objektivno i neselektivno izvješćivanje, u cilju zaštite digniteta i časti najvećeg dijela pripadnika Hrvatske vojske koji su i danas jamac sigurnosti, mira i suvereniteta Republike Hrvatske.
A pitanje je glasilo kako je završila istraga o seksu između instruktora i ročnice u autobusu na povratku s vojnog hodočašća u Mariji Bistrici. I kao što vidite, odgovor na pitanje o fukanju nadređenog i podređene glasi: Pobjednička Hrvatska vojska je od samog svog stvaranja institucija u koju hrvatski narod ima najveće povjerenje. Jaka Hrvatska vojska mnogima je trn u oku i neće dozvoliti bilo kome da od "muhe pravi medvjeda". Zar nije za plakanje. Od smijeha
dnevnik.hr/.../...
U nedostatku zidova, trebalo bi na trgu postaviti stup srama.
"Upravo je ona ostvarila okvire suvremene Hrvatske, a NOB borba svrstala je hrvatski narod među pobjednike. Zato na današnji dan svaka upaljena svijeća i položeni cvijet jesu i bit će simbol zahvalnosti svakom borcu, koji je dao dio sebe ili položio život u dugom putu za slobodnu i suverenu domovinu, navodi Cappelli."prema izviješću Novog lista.
Naravno, danas u eri vladavine anemičnog premijera i predsjednika HDZ-a takva retorika više nije u modi.
Značaj tog datuma prije osam godina vidi se i po sastavu delegacije Grada Malog Lošinja: dogradonačelnic a Ana Kučić, predsjednik Gradskog vijeća Anto Nedić, vijećnici Boris Badurina, Martina Turkalj, Franko Vodanović, Petar Goleš, Siniša Dakić-Barichevi ch, pročelnica Ružica Baumgarten i direktor gradske tvrtke Lošinj usluge Daniel Kljiić koji su na spomen obilježjima u Velom Lošinju i na Velopinu položili cvijeće.
novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Pocast-oslobodiocima-Cresa-i-Losinja
"Upravo je ona ostvarila okvire suvremene Hrvatske, a NOB borba svrstala je hrvatski narod među pobjednike. Zato na današnji dan svaka upaljena svijeća i položeni cvijet jesu i bit će simbol zahvalnosti svakom borcu, koji je dao dio sebe ili položio život u dugom putu za slobodnu i suverenu domovinu, navodi Cappelli."
Večeras sam imala čast prisustvovati promociji knjige "Otoci Cres i Lošinj u doba francuske vlasti" autorice i magistrice Giovanne Jerolimić.
Ovim putem autorici od srca čestitam i vjerujem kako je ovo samo prva knjiga u nizu od mnogih koje slijede, na opće zadovoljstvo svih naših udruga i institucija koje imaju za cilj očuvanje i promicanje kulturno povijesne baštine cresko lošinjskog arhipelaga.
Još jednom, čestitke od srca! #anakucic
Pokušao sam se oduprijeti iskušenju da reagiram, ali nisam odolio, pa sam jučer upisao ovaj odgovor:
Priželjkujem da sljedećom knjigom o temi francuske vlasti na ovim otocima autorica spomene bizarnu epizodu dodjele statusa počasnog građanina Malog Lošinja čovjeku koji je u kolaboraciji s bivšim gradonačelnikom Cappellijem ishodio da Gradsko vijeće ukine svečano obilježavanje 24. kolovoza, dana kada je 1806. godine za vrijeme francuske vlasti konačno ostvaren stoljetni san generacija Lošinjana o političkoj i gospodarskoj samostalnosti od osorske općine da bi taj građanski praznik bio zamijenjen jednim crkvenim blagdanom. Time se tadašnja gradska vlast distancirala prema svemu liberalnom i građanskom, pa i prema samom konceptu političke samostalnosti službeno slavljenom prije župnikove inicijative i gradonačelnikov e suradnje na ostvarenju te svjetovne distance, a titulom počasnog građanina sadašnja ju je gradska vlast i nagradila.
Današnji dan kao Dan Grada Malog Lošinja slave oni kojima je vjera u nebeske zaštitnike jača od poštovanja prema povjesnom datumu kad je Lošinj oslobođen feudalnih okova i kad je stekao nezavisnost od crkvenih vlasti te oni koji njome mašu kao sredstvom osobne političke promidžbe.
novilist.hr/.../...
Uključio je svu tazbinu da joj drži štangu dok pozira s osobama koje primaju raznorazna priznanja s kojima ona nema nikakve veze.
Otočanima je dao nemjerljiv doprinos kao što bi ga dao svatko tko ima monopol na neku djelatnost koju su građani po sili zakona dužni platiti.
Svom džepu sigurno je dao sasvim mjerljiv doprinos.
dolaskom nove Hrvatske izgradio je novi centaar RIO zaposlio je svoju djecu obzbjedio svojoj djeci kuće a nije cekao kao Vi što laprdate i koristite stnove od države Juge i Nove Hrvatske.
U slobodno vrijeme češete one sstvari ili ste na lignjama.
Da nije mozda trebalo Vas predloziti za nagradu...
Panika na kraju ispraznog mandata?
Očekuje da se još malo strpimo, možda na proljeće polaže malu maturu.
Ova ekipa više nije na vlasti, samo to još ne zna.
Ova ekipa više nije na vlasti, samo to još ne zna.
Znaju oni to vrlo dobro, zato si na vrijeme trude osigurati rezervne položaje.