Sjednica Gradskog vijeća Grada Malog Lošinja na kojoj je devet od 13 prisutnih vijećnika usvojilo Etički kodeks nositelja političkih dužnosti u Gradu bila je prema opisu na portalu Jadranski.hr burna, a prema napisu na Otoci.net nije trebala biti održana na dan kad je puhalo jugo. Pojedinosti o raspravi koju je Rudolf Ivković (HSLS) nazvao "cirkusom i Diznilendom, nebulozama i glupostima" dodavši da će, bude li usvojen, kodeks završiti u Ministarstvu uprave, pa i Upravnom sudu, a HDZ-ovi vijećnici zavapili jer ih se prijavljuje institucijama možete pročitati na spomenutim portalima. Ovdje objavljujemo tekst donesenog Kodeksa, jer na službenoj gradskoj stranici još nije objavljen ⮞
ETIČKI KODEKS
NOSITELJA POLITIČKIH DUŽNOSTI U GRADU MALOM LOŠlNJU
I. OPĆE ODREDBE
Članak 1.
Ovim Etičkim kodeksom utvrđuju se načela i standardi ponašanja te se uređuje sprječavanje sukoba interesa između privatnog i javnog interesa u obnašanju dužnosti članova Gradskog vijeća i članova radnih tijela Gradskog vijeća, način praćenja primjene Etičkog kodeksa, tijela koja odlučuju o povredama Etičkog kodeksa te druga pitanja od značaja za sprječavanje sukoba interesa.
Ovim Etičkim kodeksom građane Grada Malog Lošinja i opću javnost upoznaje se s ponašanjem koje imaju pravo očekivati od nositelja političkih dužnosti, kao javnih osoba.
Članak 2.
Svrha je Etičkog kodeksa jačanje integriteta, objektivnosti, nepristranosti i transparentnosti u obnašanju dužnosti članova Gradskog vijeća i članova radnih tijela Gradskog vijeća, promicanje etičnog ponašanja i vrijednosti koje se zasnivaju na temeljnim društvenim vrijednostima i široko prihvaćenim dobrim običajima te jačanje povjerenja građana u nositelje vlasti na lokalnoj razini. Cilj je Etičkog kodeksa uspostava primjerene razine odgovornog ponašanja, korektnog odnosa i kulture dijaloga u obnašanju javne dužnosti, s naglaskom na savjesnost, časnost, poštenje, nepristranost, objektivnost i odgovornost u obavljanju dužnosti članova Gradskog vijeća i članova radnih tijela Gradskog vijeća.
Članak 3.
Odredbe ovog Etičkog kodeksa ponasanja članova Gradskog vijeća i članova radnih tijela Gradskog vijeća odnose se i na gradonacelnika (u daljnjem tekstu: nositelji političkih dužnosti). Odredbe ovog Etičkog kodeksa iz glave II. Temeljna nacelna djelovanja članka 5. točke 3.,4.,9., 10., 14., 16. i 17. odnose na sve osobe koje je predsjednik Gradskog vijeća pozvao na sjednicu Gradskog vijeća.
Članak 4.
U ovome Etičkom kodeksu pojedini pojmovi imaju sljedeće značenje:
1. diskriminacija je svako postupanje kojim se neka osoba, izravno ili neizravno, stavlja ili bi mogla biti stavljena u nepovoljniji položaj od druge osobe u usporedivoj situaciji, na temelju rase, nacionalnoga ili socijalnog podrijetla, spola, spolnog opredjeljenja, dobi, jezika, vjere, političkoga ili drugog opredjejenja, bračnog stanja, obitejskih obveza, imovinskog stanja, rođenja, društvenog položaja, članstva ili ne-članstva u političkoj stranci ili sindikatu, tjelesnih ili društvenih poteškoća, kao i na temeju privatnih odnosa sa službenikom ili dužnosnikom Grada Malog Lošinja.
2. povezane osobe su bračni ili izvanbračni drug nositelja političke dužnosti, životni partner i neformalni životni partner, njegovi srodnici po krvi u uspravnoj lozi, braća i sestre, posvojitelj i posvojenik te ostale osobe koje se prema drugim osnovama i okolnostima opravdano mogu smatrati interesno povezanima s nositeljem političke dužnosti.
3. poslovni odnos odnosi se na ugovore o javnoj nabavi, kupoprodaji, pravo služnosti, zakup, najam, koncesije i koncesijska odobrenja, potpore za zapošljavanje i poticanje gospodarstva, stipendije učenicima i studentima, sufinanciranje prava iz programa javnih potreba i druge potpore koje se isplaćuju iz proračuna Grada.
4. potencijalni sukob interesa je situacija kada privatni interes nositelja političkih dužnosti može utjecati na nepristranost nositelja političke dužnosti u obavljanju njegove dužnosti.
5. stvarni sukob interesa je situacija kada je privatni interes nositelja političkih dužnosti utjecao ili se osnovano može smatrati da je utjecao na nepristranost nositelja političke dužnosti u obavljanju njegove dužnosti.
6. uznemiravanje je svako neprimjereno ponašanje prema drugoj osobi koja ima za cilj ili koja stvarno predstavlja povredu osobnog dostojanstva, ometa obavljanje poslova, kao i svaki čin, verbalni, neverbalni ili tjelesni te stvaranje ili pridonošenje stvaranju neugodnih ili neprijateljskih radnih ili drugih okolnosti koje drugu osobu zastrašuju, vrijeđaju ili ponižavaju, kao i pritisak na osobu koja je odbila uznemiravanje ili spolno uznemiravanje ili ga je prijavila, uključujući spolno uznemiravanje.
Izrazi koji se koriste u ovom Etičkom kodeksu, a imaju rodno značenje odnose se jednako na muški i ženski rod.
II. TEMELJNA NAČELA DJELOVANJA
Članak 5.
Nositelji političkih dužnosti u obnašanju javnih dužnosti moraju postupati časno, pošteno, savjesno, odgovorno i nepristrano, čuvajući vlastitu vjerodostojnost i dostojanstvo povjerene im dužnosti te povjerenje korisnika usluga.
Nositelji političkih dužnosti su osobno odgovorni za svoje djelovanje u obnašanju javnih dužnosti na koje su imenovani, odnosno izabrani prema tijelu ili građanima koji su ih imenovali ili izabrali.
Nositelji političkih dužnosti moraju se u obavljanju javnih dužnosti pridržavati sljedećih temeljnih načela:
1. zakonitosti i zaštite javnog interesa,
2. odanosti lokalnoj zajednici te dužnosti očuvanja i razvijanja povjerenja građana u nositelje političkih dužnosti i institucije gradske vlasti u kojima djeluju,
3. poštovanja integriteta i dostojanstva osobe, zabrane diskriminacije i povlašćivanja te zabrane uznemiravanja,
4. čestitosti i poštenja te izuzetosti iz situacije u kojoj postoji mogućnost sukoba interesa,
5. zabrane zlouporabe ovlasti, zabrane korištenja dužnosti za osobni probitak ili probitak povezane osobe, zabrane korištenja autoriteta dužnosti u obavljanju privatnih poslova, zabrane traženja ili primanja darova radi povoljnog rješavanja pojedine stvari te zabrane davanja obećanja izvan propisanih ovlasti,
6. konstruktivnog pridonošenja rjesavanju javnih pitanja,
7. javnosti rada i dostupnosti građanima,
8. poštovanja posebne javne uloge koju mediji imaju u demokratskom društvu te aktivne i ne diskriminirajuće suradnje s medijima koji prate rad tijela gradske vlasti,
9. zabrane svjesnog iznošenja neistina,
10. iznošenja sluzbenih stavova u skladu s ovlastima,
11. pridržavanja pravila rada tijela u koje su izabrani, odnosno imenovani,
12. aktivnog sudjelovanja u radu tijela u koje su izabrani, odnosno imenovani,
13. razvijanja vlastite upućenosti o odlukama u čijem donošenju sudjeluju, korištenjem relevantnih izvora informacija, trajnim usavršavanjem i na druge načine,
14. prihvaćanja dobrih običaja parlamentarizma te primjerenog komuniciranja, uključujući zabranu uvredljivog govora,
15. odnosa prema sluzbenicima i namještenicima upravnih odjela Grada koji se temelji na propisanim pravima, obvezama i odgovornostima obiju strana, isključujući pritom svaki oblik političkog pritiska na upravu koji se u demokratskim društvima smatra neprihvatljivim (primjerice, davanje naloga za protupropisnog postupanja, najava smjena slijedom promjene vlasti i slično),
16. redovitog puta komuniciranja sa službenicima i namještenicima, što uključuje pribavljanje službenih informacija ili obavljanje službenih poslova, putem njihovih pretpostavljenih,
17. osobne odgovornosti za svoje postupke.
Članak 6.
Od nositelja političkih dužnosti se očekuje poštivanje pravnih propisa i procedura koji se tiču njihovih obveza kao nositelja političkih dužnosti.
Od nositelja političkih dužnosti se očekuje da odgovorno i savjesno ispunjavaju obveze koje proizlaze iz političke dužnosti koju obavljaju.
Od nositelja političkih dužnosti se očekuje i stvaranje ozračja u kojem nositelji političkih dužnosti svoje poslove obavljaju vodeći se prije svega javnim interesom te zaštitom vjerodostojnosti i dostojanstva povjerene im dužnosti, u skladu s opravdanim očekivanjima građana o ponašanju političkih predstavnika kojima su dali svoje povjerenje uz zaštitu prava svakog nositelja političke dužnosti na primjenu demokratskih sredstava artikuliranja i promicanja svojih političkih stavova.
Članak 7.
Nositelji političkih dužnosti na čelnim položajima u tijelima gradske vlasti angažirani su na osiguranju provedbe Etičkog kodeksa nositelja političkih dužnosti i Etičkog kodeksa zaposlenika gradske uprave Grada Malog Lošinja u dodatnoj mjeri, u skladu sa posebnom odgovornošću koje imaju, u cilju stvaranja i očuvanja povjerenja u lokalnu vlast i javnu upravu i njihovu političku i profesionalnu etiku.
Članak 8.
Građani imaju pravo biti upoznati s ponašanjem nositelja političkih dužnosti koje je u vezi s obnašanjem javne dužnosti.
III. ZABRANJENA DJELOVANJA NOSITELJA POLITIČKIH DUŽNOSTI
Članak 9.
Nositeljima političkih dužnosti zabranjeno je tražiti, prihvatiti ili primiti vrijednost ili uslugu radi predlaganja donošenja odluke na Gradskom vijeću ili za glasovanje o odluci na sjednici Gradskog vijeća ili sjednici radnog tijela Gradskog vijeća.
Članak 10.
Nositeljima političkih dužnosti zabranjeno je ostvariti ili dobiti pravo ako se krši nacelo jednakosti pred zakonom.
Članak 11.
Nositeljima političkih dužnosti zabranjeno je utjecati na donošenje odluke radnog tijela Gradskog vijeća ili odluke Gradskog vijeća radi osobnog probitka ili probitka povezane osobe.
IV. NESUDJELOVANJE U ODLUČIVANJU
Članak 12.
Nositelj političke dužnosti je obvezan izuzeti se od sudjelovanja u donošenju odluke koja utječe na njegov poslovni interes ili poslovni interes s njim povezane osobe.
V. TIJELA ZA PRAĆENJE PRIMJENE ETlČKOG KODEKSA
Članak 13.
Primjenu Etičkog kodeksa prate Etički odbor i Vijeće časti.
Etički odbor čine predsjednik i dva člana, a Vijeće časti predsjednik i četiri člana.
Predsjednika i članove Etičkog odbora i Vijeće časti imenuje i razrješuje Gradsko vijeće.
Mandat predsjednika i članova Etičkog odbora i Vijeća časti traje do isteka mandata članova Gradskog vijeća.
Članak 14.
Predsjednik Etičkoga odbora imenuje se iz reda osoba nedvojbenoga javnog ugleda u lokalnoj zajednici. Predsjednik Etičkoga odbora ne može biti nositelj političke dužnosti, niti član političke stranke, odnosno kandidat nezavisne liste zastupljene u Gradskom vijeću.
Članovi Etičkoga odbora imenuju se iz reda vijećnika Gradskog vijeća, jedan član iz vlasti i jedan iz oporbe.
Članak 15.
Predsjednik i članovi Vijeća časti imenuju se iz reda osoba nedvojbenoga javnog ugleda u lokalnoj zajednici.
Predsjednik Vjeća časti i članovi ne mogu biti nositej političke dužnosti, niti članovi političke stranke, odnosno kandidati nezavisne liste zastupljene u Gradskom vijeću.
Članak 16.
Etički odbor pokreća postupak na vlastitu inicijativu, po prijavi člana Gradskog vijeća, člana radnog tijela Gradskog vijeća, radnog tijela Gradskog vijeća, gradonačelnika, službenika upravnog tijela Grada ili po prijavi građana.
Pisana prijava sadrži ime i prezime prijavitelja, ime i prezime nositelja političke dužnosti koji se prijavljuje za povredu odredaba Etičkog kodeksa uz navodenje odredbe Etičkog kodeksa koja je povrijeđena. Etički odbor ne postupa po anonimnim prijavama.
Etički odbor može od podnositeja prijave zatražiti dopunu prijave odnosno dodatna pojašnjenja i očitovanja.
Članak 17.
Etički odbor obavještava nositelja političke dužnosti protiv kojeg je podnesena prijava i poziva ga da u roku od 15 dana od dana primitka obavijesti Etičkog odbora dostavi pisano očitovanje o iznesenim činjenicama i okolnostima u prijavi.
Ako nositelj političke dužnosti ne dostavi pisano očitovanje Etički odbor nastavlja s vođenjem postupka po prijavi.
Etički odbor donosi odluke na sjednici većinom glasova u roku od 60 dana od dana zaprimanja pritužbe ili zahtjeva.
Članak 18.
Mišljenja, preporuke i upozorenja Etičkog odbora dostavljaju se Gradskom vijeću, podnositelju pritužbe ili zahtjeva i nositelju političke dužnosti na kojeg se pritužba odnosi te se objavljuju na oglasnoj ploči i/ili službenoj web stranici Grada.
Etički odbor u roku od 60 dana od dana zaprimanja prijave dostavlja Gradskom vijeću donosšnje odluke po zaprimljenoj prijavi.
Ako je prijava podnesena protiv člana Etičkog odbora, taj član ne sudjeluje u postupku po prijavi i u odlučivanju.
Članak 19.
Etički odbor podnosi Gradskom vijeću godišnje izvješće o svom radu, najkasnije do kraja ožujka za prethodnu godinu. Prihvaćeno godišnje izvješće objavljuje se u Službenim novinama Primorsko-goranske županije, kao i na službenoj web stranici Grada.
Članak 20.
Postupanje Etičkog odbora ne priječi provedbu mjera iz nadležnosti drugih ovlaštenih tjela i osoba u vezi s odgovornošću nositeja političke dužnosti kada su pojedinim ponašanjem ispunjene propisane pretpostavke za provedbu tih mjera.
Članak 21.
Za povredu odredba Etičkog kodeksa Gradsko vijeće može izreći opomenu, dati upozorenje ili preporuku nositeju političke dužnosti za otklanjanje uzroka postojanja sukoba interesa odnosno za usklađivanje načina djelovanja nositelja političke dužnosti s odredbama Etičkog kodeksa.
Protiv odluke Gradskog vijeća nositelj političke dužnosti može u roku od 8 dana od dana primitka odluke podnijeti prigovor Vijeću časti.
Članak 22.
Vijeće časti donosi odluku na sjednici vecinom glasova svih članova u roku od 15 dana od dana podnesenog prigovora.
Vijeće časti može odbiti prigovor i potvrditi odluku Gradskog vijeća ili uvažiti prigovor i preinačiti ili poništiti odluku Gradskog vijeća.
Članak 23.
Na način rada Etičkog odbora i Vijeća časti primjenjuju se odredbe Odluke o osnivanju i načinu rada radnih tijela Gradskog vijeća Grada Malog Lošinja.
Predsjednik i članovi Etičkog odbora i Vijeća časti ostvaruju pravo na naknadu za rad i druga primanja sukladno Odluci o utvrđivanju naknade za rad vijećnika i članova radnih tijela Gradskog vijeća.
Članak 24.
Odluke Etičkog odbora i Vijeća časti objavljuju se u Službenim novinama Primorsko-goranske županije i na službenoj web stranici Grada Malog Lošinja.
VI. ZAVRŠNE ODREDBE
Članak 25.
Ovaj Etički kodeks stupa na snagu osmog dana nakon objave u Službenim novinama Primorsko- goranske žzupanije, a objaviti ce se i na službenoj web stranici Grada Malog Lošinja.
Komentari:
Otkrivamo novu aferu HDZ-ove gradonačelnice: pokušala srediti otkaz trudnici koja ju je kritizirala | Sud je odbio prijedloge Ane Kučić, gradonačelnice Malog Lošinja javlja Portal Telegram u rubrici znakovitog naziva Politika&kriminal.
Službenički sud u Primorsko-goran skoj županiji pravomoćno je odbacio zahtjev kojim je Grad Mali Lošinj, što ga vodi HDZ-ova gradonačelnica Ana Kučić, tražio otkaz za svoju službenicu Jasminu Fuks.
Iako su ju optužili da je, među ostalim, bila i krtica u gradskoj upravi koja je radila protiv gradonačelnice i sramotila ih po društvenim mrežama, ništa joj nisu uspjeli dokazati. Sud im je odbacio zahtjev jer nisu priložili baš nikakve dokaze protiv nje, a ona sama smatra kako se radilo o čistom političkom obračunu.
Naime, samo dan prije nego što je zaradila prijavu, izabrana je za čelnicu malološinjskog ogranka oporbenog HSLS-a. Zato je uvjerena da je zahtjev za otkazom s neutemeljenim optužbama bio porez revanšizma gradonačelnice Kučić.
Portal podsjeća i na ostale napise o nepodopštinama "Grada za tebe" u osobi A.K. o kojima je javljao.
A to - Grad to sam ja - sugerira nam i naslovnom slikom na svojoj službenoj FB stranici
A Jasmina Fuks se usudila prihvatiti predsjedanja ogrankom HSLS-a, stranke čiji vijećnik je "krivac" za vapaj što ih se prijavljuje institucijama pa ne mogu raditi. Ani Kučić, goropadnoj gradonačelnici to je bio dovoljan razlog da joj dade otkaz, pa makar bila u trudnoći.
[PROJEKT DOGRADNJE LUKE MRTVAŠKA]
U posljednje vrijeme mediji su zatrpani objavama vezanim uz dogradnju luke Mrtvaška koje upućuju na to da se od projekta odustaje, a kao glavne krivce se navodi upravo stanovništvo otoka Ilovika.
HSLS je stajališta da politika treba biti u službi građana što naš vijećnik i počasni predsjednik Rudolf Ivković u slučaju Mrtvaška svakodnevno pokazuje. U cijelosti podržavamo istupe gospodina Ivkovića i smatramo da je ovakav projekt Mrtvaške bez uključivanja stanovnika Ilovika apsolutno neodrživ.
Previše je tu pitanja a premalo odgovora, a najviše ispaštaju upravo stanovnici otoka Ilovika.
Upitna je legalnost građevinske dozvole ako nema urbanističkog plana koji detaljno razrađuje uvjete gradnje. Činjenica je da se danas za izgradnju manjeg stambenog objekta treba prilagoditi svim propisanim urbanističkim uvjetima, kao što su postotak izgrađenosti parcele, visina objekta, širina prozora i drugi slični elementi kako bi se dobila građevinska dozvola, a za projekt velike luke ta pravila ne vrijede.
Jesmo li svi jednaki pred zakonom?
Luka koja bi se nalazila na Mrtvaškoj bi činila bržu vezu sa Dalmacijom, te bi prema tome naše stanovništvo brže putovalo, kao što bi se rješavao i transport robe. Ušteda vremena bila bi znatna ali je činjenica da je ona projektirana znatno iznad potreba stanovnika Ilovika, bez izrađene feasibillity studije opravdanosti ulaganja u luku. Nejasno je koji bi pomorski promet išao preko Mrtvaške izvan turističke sezone.
Projekt dogradnje luke je izvrsna ideja, ali onaj prvobitan projekt od nekih 30-ak milijuna kuna koji je udovoljavao svim potrebama stanovnika Ilovika, a prvenstveno stanovništva otoka Ilovika radi kojih je i cijela priča pokrenuta.
Da li je bilo nužno ukinuti potrebe cijelog otoka izmiještanjem redovne linije s Mrtvaške u Mali Lošinj? Jedinog otoka kojemu je prethodnih godina postotak stanovništva porastao upravo radi te iste linije. Kao nagradu Ilovčani su dobili rivu visine na koju njihova linija ne može pristajati, rivu čiji uvjeti gradnje su definirani nepostojećim dokumentom.
Osim što se stanovnike tog malog otoka u potpunosti ignoriralo, sa lažnim informacijama o izmjenama u projektu, danas su stanovnici Ilovika ostali bez svih prava na normalan život, s obzirom da im do Malog Lošinja treba skoro sat i pol, a po lošem vremenu vezu sa civilizacijom uopće nemaju.
Očigledno se takvo što moralo dogoditi da bi se te ljude primijetilo da postoje.
Stajalište HSLS-a Mali Lošinj je da se mora u svakoj situaciji čuti i uvažiti mišljenje građana, pa time i stanovnika Ilovika.
Gluposti koji neke službene osobe iznose tako što navode da je Mrtvaška na Lošinju, a ne na Iloviku pokazuju isključivost nedostatak širine u sagledavanju cijeloga problema. Što bi onda Cresani trebali nama reći kada je u pitanju Porozina ili Merag?
Stoga HSLS Mali Lošinj u cijelosti podržava nastojanja stanovnika Ilovika da se projekt prilagodi njihovim potrebama i da se pod hitno na Mrtvašku vrati dislocirana linija 311.
#hsls #hslsmalilosinj #tolerancija #digitalizacija #uspjesanlosinj #boljilosinj #privatnojepriv atno #stopiseljavanj u #zabuducnost #idemozajednoda lje #našotok #otokzasve
Dan žena 8.3.2021.
Drage Lošinjanke, žene, majke, sestre, kćeri, susjede, kolegice, none, unuke, prijateljice, punice, šogorice, kraljice ...
Sretan nam svima od ❤ Dan žena!
Dan Žena 8.3.2022.
Drage žene,
Međunarodni dan žena nas svake godine iznova podsjeća koliko je važna naša uloga u društvu. Mi smo oslonac, utjeha, topla ruka i blaga riječ, mi smo podrška, pokretačice brojnih inicijativa i ideja, neumorne i kada smo umorne. Mi smo žene, majke, kćeri, sestre, susjede, prijateljice, kolegice, unuke, bake, none.
Od srca, svima nam sretan Međunarodni dan žena! #anakucic #gradzatebe
Majčin dan 8.5.2022.
Drage majke od srca Vam želimo stetan Majčin dan ❤❤ #anakucic
A ONDA - OVIH DANA U MEDIJIMA
Citiram iz donesenog Etičkog kodeksa:
• Odredbe ovog Etičkog kodeksa ponasanja članova Gradskog vijeća i članova radnih tijela Gradskog vijeća odnose se i na gradonacelnika (u daljnjem tekstu: nositelji političkih dužnosti). Odredbe ovog Etičkog kodeksa iz glave II.
• 1. diskriminacija je svako postupanje kojim se neka osoba, izravno ili neizravno, stavlja ili bi mogla biti stavljena u nepovoljniji položaj od druge osobe u usporedivoj situaciji, na temelju rase, nacionalnoga ili socijalnog podrijetla, spola, spolnog opredjeljenja, dobi, jezika, vjere, političkoga ili drugog opredjejenja, bračnog stanja, obitejskih obveza, imovinskog stanja, rođenja, društvenog položaja, članstva ili ne-članstva u političkoj stranci ili sindikatu, tjelesnih ili društvenih poteškoća, kao i na temeju privatnih odnosa sa službenikom ili dužnosnikom Grada Malog Lošinja.
Privatni odnos gradonačelnice prema podređenoj osobi gradske službenice koji je rezultirao namjerom otpuštanja s posla je drastičan primjer kršenja Kodeksa.
Nije pametno reagirati na prvu, trebaju se smiriti strasti. Sada s odmakom od nekoliko dana mogu reći da je sramotno i žalosno to što se dogodilo u Mrtvaškoj. Privođenje naših Ilovčana i Lošinjana kao da su kriminalci boli sve otočane. A samo traže svoja prava. Od početka svog političkog djelovanja upozoravam a sada se opet pokazalo - postali smo "Grad slučaj".
Zašto gradska vlast šuti? Ne čujemo lošinjski HDZ. Je li ovo Grad za tebe? Grad za Ilovčane? Ili samo Grad za vas?
Pa ti isti ljudi, Ilovčani, dali su vam povjerenje. A VI ŠUTITE. Samo žele svoje pravo koje su do jučer imali. Vi im se zahvaljujete šutnjom, ignorancijom i bešćutnošću. Doći ćete Ilovčanima 29. lipnja na Petrovu? S polaskom iz uvale Čikat?
Hoće li sutra neistomišljenic i s aktualnom vlašću biti privođeni? Hoće li ostajati bez posla? Ili će na neki drugi način biti u nemilosti aktualne vlasti.
Ne dragi moji sugrađani, ovo im neće i ne smije proći.
jadranski.hr/.../... Pod naslovom Ana Kučić (HDZ) se nije oglasila zbog Mrtvaške, ali zato na račun građana časti tortom i pizzama Pišu da a gradonačelnicu Malog Lošinja, HDZ-ovu Anu Kučić događanja u luci Mrtvaška nisu dovoljan razlog za istupiti u javnost. Viđena je dan ranije u Zagrebu na Općem saboru stranke, međutim ne i danas prijepodne na najjužnijoj strani otoka Lošinja kada su na intervenciji bili policija i Hitna medicinska pomoć. Gradonačelnica Malog Lošinja nije smatrala svrsishodnim obratiti se javnosti ili osobno posjetiti Mrtvašku, onu luku koju je pred izbore svojatala kao projekt HDZ-a. Nije se zapravo udostojila ni jednom od kako je počeo prosvjed Ilovčana barem simbolično pojaviti se u toj luci ironičnog naziva.
I dok se Ilovčani na +30 ili zimi na temperaturama oko nule bore za svoja prava, Ani Kučić nije ispod časti potegnuti za novcem tih istih građana, pa se tako kupuju pizze u Orfeju, čak i torte u Jadranci (javni podaci). Pored toga, ako treba nekome se ulizati, zašto ne cateringom u vrijednosti 25.100 kuna ravno iz gradske blagajne. Navode da ima plaću 12.095,06 kuna neto i koliko iz Proračuna plaća za usluge odvjetnika. Ali na pitanje koliko su nas građane koštali njezini privatni sporovi koje je vodila protiv svoje tri djelatnice nije pružila odgovor. Portal naglašava opće poznatu stvar da je sva tri – izgubila! S umjesnom gorčinom autor dodaje No, zašto bi se ona brinula oko toga kada sve to plaćaju građani.
Ilovčani što se više bunite to gore za vas.
Balvanaši Ana, Dr Devčić i Anto su osobe koje nemaju koruptivna djela. Vi se veselite Uskoku EU ali prvo ćete vi u bajbok jer se više neće tolerirati vaša balvan revolucija koja je ista kao ona u Voćinu početkom Domovinskog rata. Ništa niste naučili od onog vremena. Vaša nedjela i balvan revoluciju na Mrtvaški možemo usporediti sa nestašlucima Torcide na auto putu od neki dan
itd, itd, itd ....
Trebao se voziti 80min do Lošinja.Onda je trebao uzeti taxi da ga vrati u Mrtvašku po auto.Taxi do Mrtvaška 250kn.Još se vratiti po stvari u Lošinj.Pa krenuti za Njemačku.
Ma koga vi je... te??
Neisplatu se trošiti energiju.
www.teklic.hr/.../227486
Iz ureda gradonačelnice već nekoliko dana dopire samo muk, ali evo danas objava na fejsu, od Porozine do južnog dijela otoka Ilovika održava se utrka u trčanju, staza prolazi baš posred Mrtvaške.