Novi list donosi izvješće sa sjednice gradskog poglavarstva na kojoj se raspravljalo o sigurnosnoj situaciji na lošinjskom području.
Tijekom turističke sezone bilo je dana kada je na lošinjskom području boravilo preko 30 tisuća ljudi, više od tisuću plovila, a sve je prošlo bez većih problema u sigurnosnom smislu i stoga izražavam zadovoljstvo, rekao je gradonačelnik Gari Cappelli na sjednici Poglavarstva u sklopu rasprave o sigurnosnoj situaciji na lošinjskom području.
On je naglasio kako odgovornost treba disperzirati, a ne samo, kako je kazao, upirati prstom u policiju. Osim potrebe za koordinacijom institucija i svih službi sustava, gradonačelnik Cappelli je posebno naglasio značenje uloge roditelja i kontrole, kao i da bi se roditelji trebali zapitati, kako odgajaju djecu te gdje su i što im rade djeca u dva u noći izvan svojih domova.
Načelnik lošinjske Policijske postaje Moris Saganić kazao je kako je sigurnosna situacija dobra, kako je broj kaznenih djela šest posto manji nego lani, a po osnovi remećenja javnog reda i mira najmanje je kršenja u posljednjih sedam godina. Saganić se osvrnuo najnedavne istupe u javnosti da je Lošinj nesiguran grad te preporuke da se ne izlazi iz kuća poslije 22 sata, te je rekao kako su takve ocjene neprihvatljive i da Mali Lošinj nije grad slučaj, izvješćuje Ira Cupać Marković
Komentari:
pitam se jeli to možda zato jer lokalni ugostitelji žive od točenja alkohola maloljetnicima te nitko ni inspekcije ni policija a pogotovu ona potkupljiva sutkinja za prekršaje ništa ne poduzimaju.
Pusti ljude da rade panju bespoličarski. Naði si zanimaciju.hobi ili možda posao, a i u ogledalo ne bi bilo loše da se pogledaš da se uvjeriš kako se priroda zna našaliti.... kretino hehe
Pa zar je taj čovjek posvaðan s mozgom, ako nije do sad bio grad slučaj biti će od sad?
A pitam se i što zakon kaže o tomu pa to nisu noćni klubovi nemaju redare ne mogu održati red u svojim lokalima da tih sitnih sati?
Očito capelli mora platiti Kamaliću cijenu što je ovaj pristao ići s njiim u koaliciju pa će sad na sva zvona kako je to u interesu turizma, ma čijem interesu jedino kamalićevom a bome o osobnom Gradonačelnikov om jer je njegov glavni partner Goci uzeo Nautiku pa će se sad morati još jedan kafić bogatiti na račun nespavanja domaćih radnika a iza svega stoji opet tko drugi nego privatni interes jadno i baš me zanima hoće li biti legalno rješenje o radu do četri u jutro kad zakon kaže da grad može produžiti rad samo dva sata.
Ali kad je gradonačelnik suvlasnik u kafiću onada kafić može biti i noćni klub nasred ulice. Jadan je ovo narod kad dopušta ovako u zdrav mozak.
Dajte nam nekoga tko nema svoju birtiju pa da imamo za koga glasati.
Datum objave: 7.4.2009 u 19:54h
Prihvaćen zahtjev rapskih ugostitelja
Za Uskrs radno vrijeme do 3 ujutro
RAB – Poglavarstvo Grada Raba prihvatilo je zahtjev Udruženja obrtnika Rab za produženjem radnog vremena ugostiteljskih objekata u vrijeme uskrsnih blagdana. Važećom gradskom Odlukom o ugostiteljskoj djelatnosti propisano je radno vrijeme restorana i barova od 1. travnja do 31. listopada do 2 sata ujutro. Zaključkom Poglavarstva ugostiteljskim objektima koji se nalaze na području grada Raba odobreno je radno vrijeme na dane 10. i 11. travnja do 3 sata ujutro, dakle sat vremena dulje nego je propisano Odlukom. U zaključku Poglavarstva stoji da se produženo radno vrijeme odobrava pod uvjetom da se ne narušava javni red i mir te poštuju propisi iz područja zaštite od buke.
Pa vi birajte...
Koji je hadezeovac u zadnjih dvadeset godina u Lošinju toliko investirao???
investiciju. Takoðer se može zaključiti da je Gari dobro, za razilku od Brodara, procjenio tržište željeza.
A kad popušite izbore onda ćete se ulizivati svima i svakom za razliku od ovih drugih koji su vam već jednom pokazali da i ako izgube mogu sami i da će tako i dalje biti.
Otvara se pitanje tko ju je poklanjao. Koliko je poznato vlasnik Marine bila je Lošinjska plovidba, tvrtka u privatnom vlasništvu kao dioničko društvo. I tu se sada otvara novo pitanje, zašto bi Uprava dioničkog društva poklanjala imovinu svojih dioničara, ma koliko taj brod vrijedio kao sirovina za neko rezalište. Sumnjam da su troškovi prijevoza Marine mogli biti veći od prihoda prodaje kao starog željeza. A poznavajući Upravu LP i njene obveze prema dioničarima, jako sumnjam da je brod namjeravala tek tako pokloniti bez da je od Grada tražila nešto za uzvrat.
A da u Upravi LP ne sjede naivni mulci koji samo tako poklanjaju imovinu dioničara pokazuje to što su nakon neuspjeha s Gradom, taj "poklon" utrapili Arhipelagu d.o.o za četristo tisuća dolara plus porez.
Evo tu još jednog pitanja: Što je Uprava LP tražila zauzvrat za taj "poklon", pa da je Grad odbio primiti to "dobročinstvo"? Brodar tvrdi da "grad nije htio jer nemaju sposobnih ljudi za organizirati obnovu", ali to se ne može tvrditi dok se ne zna odgovor na otvorena pitanja.
Osobno smatram da bi gradska vlast počinila veliku grešku da se upustila u taj posao i ulupala 4 milijuna kuna novca poreznih obveznika u što ... u jedan vrlo neizvjestan i rizičan poslovni pothvat koji bi sudionike izložio ozbiljnoj kritici. Jedan takav "poklon" natovarila si je bivša gradska vlast preuzevši od Jadranke dd objekt Kaštel u zamjenu za neke obveze, a sada je taj "poklon" jedan od kamenova oko vrata sadašnjoj vlasti.
Ima jedna poslovica koja glasi "Čuvaj se Danajaca i kad darove nose", a može se primijeniti i na naš grad. Samo treba zamijeniti ono "Danajaca" nekim drugim imenima. Recimo, LP, Jadranka, Žic ... i t.d.