Centar za zdravo odrastanje održao je i ovoga vikenda radionicu u prirodi. Ovog su vikenda djeca i mladi sa svojim voditeljima i volonterima obnavljali urušeni dio suhozida uz šetnicu Zagazinjine. Uz ovu se šetnicu bojom kamenja, načinom na koji su uredno posloženi i dojmom da su posve novi već poprilično izdvajaju suhozidi koje je popravila ekipa IDEM i ja. Suhozidne radionice već desetak godina za Centar za zdravo odrastanje vodi ing. Goran jambrešić, zaljubljenik i majstor tradicionalne suhozidne gradnje, koja je oblikovala cijeli pejzaž Jadrana.
Centar za zdravo odrastanju u svome odgojno-obrazovnom radu s djecom i mladima koristi metodu doživljajne pedagogije, što omogućuje učenje putem kognitivnih, tjelesnih i emocionalnih komponenti, dakle umom, srcem i rukama. Aktivnosti doživljajne pedagogije uključuju ukupno iskustvo korisnika i ostvaruju ne samo utjecaj na stjecanje znanja i vještina, nego dugoročan utjecaj na njihove vrijednosti i motivaciju. Model iskustvenog učenja koji polazi od osobnog iskustva te preko refleksije i kritičkog osvrta dovodi do akcije i konceptualizacije odabran je kao optimalan način učenja te primjeren uzrastu korisnika programa.
Osim izgradnje i rekonstrukcije suhozida tu su također terenske vježbe i igre, rad u prirodi, huhanje jela i slastica, ples, drama, izleti i putovanja i druge aktivnosti koje su participativne, uključuju korisnike u planiranje, provedbu i vrednovanje projektnih aktivnosti. Sve su ove aktivnosti alat u postizanju ciljeva programa Za zdravo odrastanje djece i mladih, povećanje osobnih i društvenih kompetencija djece i mladih i njihovo odrastanje bez teškoća.
Ovaj trogodišnji program provodi se prvu godinu, uz financijsku podršku Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.